9 Ekim 2017 22:32
-A +A
Arzu DİNÇER

BİR BARDAKLIK YAZI
Merhaba Kadınlar ve Erkekler,
Söz gümüşse sükût altındır der gibi bekledim sizlere tekrar yazmak için. Belki dedim, kendimce hoş görmediğim şeyler sona erer ve ben de sizlere bir yazar olarak hayat üzerine ahkam kesmeye ve tüm bu ve türevlerini yaparken mütevazi hayatımdan mütevazi hayatlarınıza köprü olur, üç günlük dünyanın bir solukluk yazılarını beraber geçiririz diye umut ediyordum.
Olamadı efendim. Yine yangınlar, ağaç kesimleri, birbirlerini dinlemeyen insanların çemkire çemkire birbirlerini psikolojik yaralamalarına, beyin kıvrımları süzgece dönmüş insanların cinayetlerine, açlıktan can çekişen insanları görmezden gelip parası olan düdüğü çalar yaşamların sergilenmesine, büyük balıkların küçük balıkları yutmaktan bıkmamasına şahit olduk hep beraber beraber olmadığımız zaman diliminde.
Bu bardağın dolu tarafı dedikleri dipsiz kuyu olsa gerek.
Üç günü bu sularda yüzerek geçirmek isteyenlere, tercihlerinden dolayı kolay gelsin diyorum.
Sevgili okurlarım ( ki bazen boşluğa yazılan mektuplar gibi hissediyorum yazdıklarımı bilesiniz); ben bardağı doldurulamayan kısmından yazacağım sizlere.
Varsın bir kuyunun damlası olmayıversin. Varsın masal kahramanları gibi yaşayan ütopik bir havası olsun gözlerinizin değdiği satırlar.
Seni seviyorum ile katık edilmiş yazılar ulaşacak artık size. Zira mahalleyi yakan mahalleli saçlarının seyrine dalmışı da yakacaktır bir gün nasılsa. Biz yakmayanlardan olalım, biz üç günden payımıza hümanist yüreklerimizle sahip çıkalım.
Ve Sayın Livaneli'nin seslendirdiği türküyü iliştirelim dudaklarımıza "Dünyayı güzellik kurtaracak..."
Sevgilerimle,
Arzu DİNÇER
09.10.2017
Görüntünün olası içeriği: çiçek, bitki, gökyüzü, bulut, doğa ve açık hava

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
 

Günlük Gazeteler
Oku
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Anket

CHP'nin başına kim gelmeli

CHP'nin başına kim gelmeli

  • Kemal Kılıçdaroğlu : 1 Oy (%6)

  • Muharrem ince : 17 Oy (%94)

Duyurular
Arşiv